Se afișează postările cu eticheta wishlist. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta wishlist. Afișați toate postările

luni, 24 septembrie 2012

Paris is always a good idea !

  - Ai mai fost la Paris?
  - Da. O dată. Am stat 35 de minute acolo.
  - 35 de minute?
  - A fost o escală în drum spre Iraq pentru o afacere cu petrol.
  - Dar Parisul nu e un loc pentru a schimba avionul, ci pentru a-ţi schimba concepţiile. Pentru a deschide ferestrele şi a lăsa să intre " La vie en rose".


Cred că aţi recunoscut dialogul dintre Sabrina şi Linus. (Sabrina -1954) un film de colecţie, un film romantic în rol principal cu absolut  fermecătoarea Audrey Hepburn.


duminică, 5 februarie 2012

Dreams come true


Toată lumea visează.. visez şi eu.. poate chiar mai mult decît... anyway.. e bine să visezi, visăm cu ochii închişi, visăm cu ochii deschişi, unele vise se îndeplinesc, altele nu..  una ştiu dacă dorim ceva cu adevărat şi tindem spre asta, ştiţi cum se zice.. dreams come true :) dorinţă să fie ;)

De Anul Nou şi de Crăciun ne punem dorinţe, cînd vedem pe cer cazînd o stea ne punem dorinţe, în fiecare an la zilele noastre de naştere ne punem dorinţe...
Sper ca toate dorinţele pe care vi le-aţi pus pînă acum s-au îndeplinit, iar restul care mai urmează... să se îndeplinească.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...